Hakkımda

M. Reşat Güner

1966 yılında İzmir’de doğdum.

İlk müzik derslerimi ilkokul yıllarında annemden aldım. 1977 yılında İzmir Devlet Konservatuvarı’na girdim. 1987 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldum. Aynı yıl İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nda fagot sanatçısı olarak çalışmaya başladım.

İnsan bilinci ve ruhsal konulara yönelik ilgim nedeniyle üniversite yıllarında felsefi ve bilimsel alanda çeşitli araştırmalar yapmaya yöneldim.

1990 yılında İzmir Ruhsal Araştırmalar Derneği’nin kurucu üyeleri arasında yer aldım. 1991 yılından bugüne dek zihin, ruhsallık ve insan bilinciyle ilgili çeşitli konularda birçok konferanslar ve seminerler verdim, uygulamalı atölye çalışmaları yaptım, makaleler yazdım.

1996 yılında ruhsal gelişim alanında kitaplar yayınlamak amacıyla kurulan Ege Meta Yayınları’nın kurucuları arasında yer aldım ve 2003 yılına kadar bu yayınevinden çıkan pek çok kitabın editörlüğünü yaptım.

2003 yılında zihinsel ve ruhsal gelişim teknolojileri üzerine çeşitli çalışmalar yapmaya başladım.

2006 yılında Doğa Bütünsel Gelişim Merkezi’nin kurulmasına öncülük ettim.

1993 – 2013 yılları arası İzmir Ruhsal Araştırmalar Derneği’nin başkanlık görevini üstlendim. Halen İRAD, BİLYAY ve MTİA Derneği üyesiyim.

Son zamanlarda İRAD’da, Doğa Bütünsel Gelişim Merkezi’nde çeşitli seminerler vermeye, yeni seminer programları geliştirmeye, insan bilinci, ruhsallık ve zihinsel gelişim teknolojileri ile ilgili çalışmalarıma çok yönlü olarak devam ediyorum.

2011 yılında Tülin Etyemez Schimberg ile birlikte kurduğumuz Unicorn Transformational Studies (Unicorn Dönüşümsel Çalışmalar) adlı okulda eğitimler vermeyi sürdürüyoruz.

Müzikle olan ilgimi boş zamanlarımda çeşitli tarzda beste ve düzenleme çalışmaları yaparak sürdürürken Eylül 2014 itibarıyla İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’ndaki görevimden emekliye ayrıldım.

Sevgili eşim, yol arkadaşım Duygu Güner ve oğlumuz Levent Güner ile birlikte İzmir’de yaşamaya devam ediyoruz.

 

Yayınlanmış Eserlerim:

Kitaplar:

Okültizm, Tarih Boyunca Gizli Bilimler, 1996, Ege Meta Yayınları.

İlkeleri ve Uygulamalarıyla Kendi Kendine Telkin, (Derleme) 2004, Ege Meta Yayınları.

Bedensel ve Zihinsel Gevşeme Teknikleri, 2006, Ege Meta Yayınları.

Uygulamalı CD’ler:

Yönlendirmeli Gevşeme Uygulaması, Audio CD, 2009, Ege Meta Yayınları.

Astral Symphony, Audio CD, 2012. (Meditasyon ve Teta Ritmi İçin Müzik)

Shamanic Trance Dance, Audio CD, 2015. (Şamanik Trans Dansı İçin Müzik)

Müzik Albümleri:

“A Kaleidoscopic View – Tribute to Roger Woolger,” Belgesel Film Müzikleri, Soundtrack Album, 2015

“Why Regression Therapy?” Belgesel Film Müzikleri, Soundtrack Album, 2015